“Personel Servisi Hizmetinin Kaldırılmasının Kabul Edilemez” “Personel Servisi Hizmetinin Kaldırılmasının Kabul Edilemez”

NİĞDE – Niğde Koordinasyon Kurulu 2024 yılın ikinci toplantısı bu gün gerçekleştirilecek.

Niğde Valisi Cahit Çelik Başkanlığında gerçekleştirilecek olan toplantı, bugün saat 14:30 da Valilik Hüdavend Hatun Konferans Salonunda yapılacak.

Toplantı öncesinde yatırımcı bölge ve il kuruluşları toplantıda raporlarını sunacaklar ve kuruluşları ile ilgili bilgiler verecekler.

İl Özel İdaresi, genel bütçeye dâhil kuruluşlar ve belediye başkanlıklarınca yürütülen projelerin son durumlarının ele alınacağı toplantıda, kamu hizmetleri, ulaştırma, tarım, eğitim, sağlık, kültür ve turizm, sektörlerine ait projeler ele alınacak.

Koordinasyon Kurulu 2024 yılın ikinci toplantısında, Niğde’de yürütülmekte olan 286 projenin toplam değeri 15 milyar 229 milyon 787 bin TL’dir. Bu projeler için toplam 3 milyar 348 milyon 439 bin TL ödenek ayrılmış olup, bu ödeneğin 2 milyar 970 milyon 826 bin TL’si harcanmıştı. Proje tutarına göre dönem içerisinde nakdi gerçekleşme oranı %88,72’ olarak gerçekleştiği bilgisi verilmişti.

Editör: Nigar YENEL