Seyfullah Hilmi YENEL

 NİĞDENiğde Belediyesi, 8 ülkeden 21 sanatçının orijinal eserlerinin yer alacağı “Uluslararası Resim Sergisine” ev sahipliği yapacak.

Niğde Belediyesi’nin Uluslararası Sanatçılar Topluluğu ile birlikte düzenleyeceği uluslararası sergi, 20 Nisan Cumartesi günü Kale Mahallesi’ndeki Niğde Belediyesi Sanat Galerisinde, saat 14.30’da açılacak.

8 ÜLKEDEN 21 SANATÇININ ESERLERİ SERGİLENECEK

ABD, Hindistan, İran, Suriye, Japonya, Gürcistan, Pakistan ve Mısır’dan 21 sanatçının yağlıboya ve akrilik gibi farklı tekniklerle yaptığı orijinal eserlerinin yer aldığı sergi 3 gün boyunca açık kalacak.

SERGİ ÜCRETSİZ GEZİLEBİLECEK

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, dünyaca ünlü First Wish Art Gallery üyesi sanatçıların eserlerinin yer alacağı uluslararası serginin ücretsiz olarak ziyaret edebileceğini belirtti.

FİRST WİSH ART GALLERY’E TEŞEKKÜR

Kazıdan çıkan eserler sergilenecek Kazıdan çıkan eserler sergilenecek

Uluslararası Sanatçılar Topluluğunun eserlerinin sergileneceği sanat etkinliğine tüm sanatseverleri sergiye davet eden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Böylesine önemli bir etkinliğin Niğde’mizde düzenlenmesinde katkıları olan First Wish Art Gallery yönetici ve üyelerine, ayrıca serginin küratörlüğünü yapan ressam Sefa Büte’ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi olarak hayata geçirdikleri kültürel ve sanatsal etkinliklerin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.