Başkan Özdemir: İtfaiyecilik hizmetlerinde dünya standartlarını yakaladık

 Niğde Belediyesi, hareket kabiliyeti yüksek 6 yeni araç ve iş makinesini, İtfaiye Müdürlüğünün araç filosuna kattı.

Son model araçların tanıtımı için düzenlenen prgramda konuşan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Niğde Belediyesi itfaiyesi, olaylara müdahale seviyesinde dünya standartlarını yakaladı” dedi.

İTFAİYEYE HARAKET KABİLİYETİ YÜKSEK 6 YENİ ARAÇ

Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün araç filosuna dahil edilen 2 adet çift kabinli kaza kurtarma aracı, 24 metre merdivenli ve 5 ton su kapasiteli itfaiye aracı, 10 ton su kapasiteli çok amaçlı itfaiye arözözü, 6 ton su kapasiteli çok amaçlı itfaiye arazözü ve 1 adet itfaiye öncü aracının tanıtımı, Ömer Halisdemir Meydanında gerçekleştirildi. Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Ömen, yeni araçların teknik özelliklerini anlattı.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise  yeni araçların tanıtımı için düzenlenen programda Pençe-Kilit Harekat Bölgesi’nde teröristlerle girilen çatılmada şehit olan 12 askerimiz için rahmet diledi ve terörü lanetledi.

Niğde Belediyesi olarak, kendini yenileyen ve hizmet kalitesini artıran bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini belirten Başkan Özdemir, “Bu kapsamda Belediyemizin tüm hizmet alanlarında olduğu gibi İtfaiyecilik alanında da hizmet kalitesini artırdık ve araç filomuzu son model yeni araçlarla donattık” dedi.

İTFAİYEMİZİN ARAÇ FİLOSUNA 2019’DAN BU YANA 77 ARAÇ DAHİL ETTİK

2019 yılından bu yana, aralarında kurtarma ve söndürme araçlarının da bulunduğu 77 yeni aracı, Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün araç filosuna dahil ettiklerini anlatan Başkan Özdemir, bugün de 6 yeni aracın tanıtımını yaptıklarını ifade etti.

Hem teknolojinin son ürünü olan araçların temini hem de personelin profesyonel bir şekilde eğitilmesi noktasında başlattıkları çalışmalarda önemli yol kat ettiklerini vurgulayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde’de modern itfaiyecilik hizmetlerinin temelini attıklarını kaydetti.

TÜM BİRİMLERİMİZLE ŞEHRİMİZE YAKIŞAN HİZMETLERE DEVAM EDECEĞİZ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kentte yaşayan herkesin can güvenliğini sağlamanın öncelikle görevleri arasında olduğuna da işaret ederek, “Niğde Belediyesi olarak, tüm birimlerimizde olduğu gibi İtfaiyemizde de teknolojinin son ürünü araçlarla, büyüyen ve gelişen şehrimize yakışan hizmetlerle, her an kıymetli hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.