Başkan Özdemir, Edikli, Orhanlı ve Himmetlililerle Toplantılar Düzenledi

Niğde Belediye Başkan Emrah Özdemir, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim çalışmaları kapsamında, kent merkezinde faaliyetlerini sürdüren hemşehri dernekleriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

Hafta sonu Niğde merkezde ikamet eden Edikli, Orhanlı ve Himmetlilerle ayrı ayrı toplantılar düzenleyen Başkan Özdemir’e derneklerin yönetici ve üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

5 Yılda 50 Yıllık Yatırım Yaptık

Başkan Özdemir hemşehri dernekleriyle düzenledikleri toplantılarda, son 5 yıl içinde Niğde’ye kazandırdıkları yatırımlar ve yeni dönemde hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Göreve geldikleri 2019’dan bu yana, 50 yılda yapılamayan hizmetleri Niğde’ye kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Kalesi ve Çevresi Koruma ve Yenileme Projesi, Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi, İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Millet Bahçeleri, kütüphaneler, demiryolu üst geçitleri ve kavşaklar başta olmak üzere, Niğde’yi çok sayıda önemli projeyle tanıştırdıklarını anlattı.

Kale Projesi ve Sanayi Projesi’nin yeni dönemde tamamlanacağını ifade eden Başkan Özdemir, projelerin tamamlanmasıyla birlikte hem Niğde Kalesi ve çevresinin hem de Eski Sanayi Sitesi’nin, Niğde’nin cazibe merkezi haline geleceğini vurguladı. Başkan Özdemir, projelerin hem ekonomiye hem de turizme önemli katkı sağlayacağını da vurguladı. 

İşsizlik Sorunu Bitecek

Yeni dönemde Niğde’yi tüm sorunlarından arınmış bir kent haline getirmek için çaba göstereceklerini de anlatan Başkan Özdemir, çoğunluk hissesi Niğde Belediyesine ait olan 2. Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcıların faaliyete başlamasıyla birlikte Niğde’de işsizlik diye bir sorunun kalmayacağını, kentin göç veren değil göç alan bir il haline gelerek, ‘büyüyen şehir’ hedeflerine ulaşacaklarını ifade etti.

Niğde’yi Sizlerle Birlikte Yönetmeye Devam Edeceğiz

Yeni dönemde de yeni projelerle vatandaşın karşısına çıkacaklarını vurgulayan Başkan Özdemir, “Niğde’ye yatırımları getirirken yine istişareye önem vereceğiz. Niğde’yi yine sizlerle yöneteceğiz. Her zaman olduğu gibi sizlerin istek ve talepleri, görüş ve önerileri doğrultusunda hareket edeceğiz. Niğde’yi Anadolu’nun parlayan yıldızı haline getireceğiz” diye konuştu.

Vali Çelik Milli Boksörü ödüllendirdi Vali Çelik Milli Boksörü ödüllendirdi

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in hemşehri dernekleriyle farklı mekanlarda ayrı ayrı düzenlediği toplantılara AK Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Hacı Mehmet Eren, teşkilat mensupları ve partililer de eşlik etti.