Bor Muhtarlar Derneği Başkanı Yılmaz oldu Bor Muhtarlar Derneği Başkanı Yılmaz oldu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Üniversite Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla buluştu. Sevgi Evleri’nde gerçekleşen programda, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından çocuklara diş bakımına dair bilgiler verildi. Çocuklara ağız bakım ürünlerinin verildiği buluşmada ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Muayenesi yapıldı.

Programda çocuklarla sohbet eden Rektör Uslu, çocukların merak ettikleri sorulara cevap verdi. Üniversite hakkında çocuklara bilgiler veren Rektör Uslu, ayrıca çocukları kampüsümüze davet etti.

Meslek tanıtımlarından sonra Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler çocukların ağız ve diş muayenesini gerçekleştirdiler. Tedavi yapılması gereken çocuklar Diş Hekimliği Fakültesi’ne davet edildi.

Program, Rektör Uslu ve öğretim üyeleri ile öğrencilerin çocuklara ağız bakım ürünleri ile çeşitli hediyeler vermesinin ardından son buldu.