Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan depremzede kadın, konteyner evinde örgü örerek hayata tutundu.

Türkoğlu ilçesi Lojistik Konteyner Kentte yaşayan 65 yaşındaki 8 çocuk annesi Döne Bodur, 65 yaşında örgü yapmayı öğrendiğini söyledi. Bodur, "Örgü yaparken hem türkü söylüyorum hem de şiirler okuyorum. Bu işe kendimi kaptırıyorum. Kaptırmazsam sürekli depremi düşünüyorum" dedi.

18 yıllık gelenek bozulmadı, çocuklar bu bayramda da harçlıklarını aldı 18 yıllık gelenek bozulmadı, çocuklar bu bayramda da harçlıklarını aldı

65 yaşından sonra örgü yapmayı öğrendiğini anlatan Bodur, "Ben 65 yaşındayım. Türkoğlu’nda oturuyorum. Depremde evimiz yıkıldı. Şuan konteynerde kalıyorum. Evimiz kiraydı, 2 katlıydı. Depremde çöktü. Biz altında kaldık. Enkazın altından çıktık. Buradaki hocalarımız sağ olsunlar kurs açtılar. Ben 65 yaşından sonra örgü öğrendim. Burada örgü yapıyorum. Çanta işliyorum" ifadesini kullandı.

Bodur, "Evimiz yıkıldı ve çok üzülüyorum. Çok canım sıkılıyor. Bu örgüleri yaparken de kendi kendime hüzünleniyorum. Örgüleri yaparken türküler söylüyorum, şiirler okuyorum. Ben şiir okumayı çok seviyorum. Konteynerin içinde kendi kendime duygulanıyorum. 29 Ekim günü Ben etkinlik alanına gittim. Oradaki görevlilere bir şiir okumak istediğini söyledim. Beni buyur ettiler ve orada şiirlerimi okudum. O şiirimi ise bütün Türkiye’yi armağan ettim" dedi.

Kaynak: İHA