Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, mesajında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 105 yıl önce Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 tarihinin aynı zamanda, Türk milletinin hiçbir koşulda bağımsızlıktan ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilan edildiği gün olduğunu belirtti.

Milletin savaşlardan yorgun düştüğü, Anadolu topraklarının önemli bir bölümünün işgal edildiği bir dönemde yakılan bağımsızlık ateşinin, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolundaki en önemli adımlardan biri olduğuna işaret eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine önemli bir günü, çok güvendiği gençlere bayram olarak armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de Cumhuriyeti’mize sonsuza kadar sahip çıkacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak için bilimin ışığında görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceklerdir” dedi.

Gençlerimizin, bu toprakları vatan kılan ecdadımızın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaklarına olan inancının tam olduğunu vurgulayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak toplumumuzun tüm kesimlerinin ortak görevi olmalıdır. Bu noktadan hareketle Niğde Belediyesi olarak, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Eğitime değer katan önemli projelerimizi hayata geçiriyor, onların spora, sanata yönelmesi için yeni yeni spor tesisleri kuruyor, yeni nesil kütüphaneler açıyor, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizle gençlerimizle buluşmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Meclis Başkanı Kılıç’tan İl Emniyet Müdürü Özdemir’e Ziyaret Meclis Başkanı Kılıç’tan İl Emniyet Müdürü Özdemir’e Ziyaret

Mesajında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine ve düzenleyecekleri ‘Bisiklet Turuna’ tüm vatandaşları da davet eden Başkan Özdemir, “Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi