Niğde Belediyesi’nin son 2 yıl içinde kente kazandırdığı 4 kütüphane, öğrencilerin ve kitapseverlerin ilgi odağı oldu.

Nezih ortamda ders çalışma ve kitap okuma fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler, kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e teşekkür ettiler.

2 Yılda 4 Kütüphane

Niğde Belediyesi, son 2 yılda 1’i çocuk kütüphanesi olmak üzere yeni nesil 4 kütüphaneyi gençlerin, öğrencilerin ve kitapseverlerin hizmetine sundu.

Yaklaşık 2 yıl önce Aşağı Kayabaşı Mahallesi Kızılelma Parkı içinde, KOP İdaresi ile birlikte Çocuk Kütüphanesini açan Niğde Belediyesi, geçtiğimiz yıl Yukarı Kayabaşı Mahallesindeki Başkanlık Ofisinin giriş katını, kütüphaneye dönüştürüp hizmete sunmuştu.

Kent merkezinde tarihi Rum Kilisesini de yeni nesil kütüphane olarak düzenleyen ve geçtiğimiz aylarda açılışını yapan Niğde Belediyesi, son olarak belediye hizmet binasının önünde dördüncü kütüphaneyi de hizmete açmıştı.

Öğrenciler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine nezih bir ortamda ders çalışma ve kitap okuma fırsatı sunan yeni nesil kütüphanelerde, öğrencilere çay, kahve ve çorba ikramı da yapılıyor.

Öğrencilerden Başkan Özdemir’e Teşekkür

Niğde Belediyesinin sunduğu kütüphane imkanlarından en iyi şekilde faydalandıklarını söyleyen öğrenciler de kendilerine sunulan imkanlardan dolayı Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e teşekkür ettiler.

Evde ders çalışmaya odaklamadıklarını söyleyen öğrenciler, Niğde Belediyesi’nin kente kazandırdığı kütüphanelerde daha iyi bir ortamda ders çalışma fırsatı bulduklarını belirterek, “Bize bu imkanları sunduğu için Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dediler.

7 Gün 24 Saat Kütüphane Hizmeti

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada, son 2 yıl içerisinde Niğde’ye kazandırdıkları 4 kütüphanenin tamamının öğrencilerle ve kitapseverlerle dolup taştığını belirterek, “Kütüphanelerimize gösterilen yoğun ilgi ne kadar isabetli yatırımlar yaptığımızı gösteriyor. Şimdilik gece 24.00’e kadar açık olan kütüphanelerimiz, Ramazan ayından itibaren 24 saat hizmet verecek” dedi.

Her Mahalleye Kütüphane Kazandıracağız

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kısa süre içinde 4 yeni kütüphaneyi daha şehrin farklı noktalarında hizmete açacaklarını belirterek, “Bu alandaki hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane kazandırmak olacak” diye konuştu.