Niğde  Valisi Cahit Çelik,  Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Vali Çelik mesajında, “Trafik kurallarına uymak ve diğer sürücülerle paylaştığımız yolları daha güvenli hale getirmek hepimizin ortak görev ve sorumluluğundadır” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere; her yıl mayıs ayının ilk haftası, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik bilincini oluşturmak olduğunu belirten Vali Çelik, “Maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Babacan,  Ülkü Ocak Başkanları Eğitim Programına katıldı Babacan, Ülkü Ocak Başkanları Eğitim Programına katıldı

Bu bağlamda; İçişleri Bakanlığımızın "HAYATLA YARIŞILMAZ" mottosundan hareket ederek, trafik kurallarına uymak ve diğer sürücülerle paylaştığımız yolları daha güvenli hale getirmek hepimizin ortak görev ve sorumluluğundadır. Toplum ve idareciler olarak bugün bize düşen görev; ilimizde trafik güvenliğini daha da ileriye taşımak, trafikte saygı, hoşgörü ve sabırla hareket eden, kurallarına uyan, emniyet kemeri ve kask gibi güvenlik önlemlerine dikkat eden, alkollü araç kullanmayan ve yaya geçitlerinde yayalarımıza saygı gösterildiği trafik bilincinin tesis edilmesinde sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

Bu vesileyle, başta trafik polislerimiz ve jandarmalarımız olmak üzere, trafik güvenliği için gece gündüz, her koşulda büyük özveriyle çalışan tüm görevlilere yürekten teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, trafikte her yıl daha da iyiye ilkesini kendimize şiar edinerek tüm vatandaşlarımızı trafikte daha duyarlı davranmaya, saygı ve hoşgörü çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nı kutluyorum” dedi.