Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisinden Dünya İkinciliği Derecesi

Yeni yapılan Bor Devlet Hastanesi’nin acil servisi harabeye döndü Yeni yapılan Bor Devlet Hastanesi’nin acil servisi harabeye döndü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğreencisi Kutay Şimşek, 15-19 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 2024 WAKO Dünya Kupası Boks Turnuvası’nda Light Contact 79 kg ve Kick Light 79 kg kategorilerinin her ikisinde de dünya ikincisi oldu.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Şimşek, Light Contact kategorisinde çeyrek final aşamasında Avusturyalı rakibini yenerken, Kick Light kategorisinde ise yine çeyrek finalde İranlı rakibini mağlup etti. Şimşek her iki kategoride finale çıkarken, gümüş madalyayı Üniversiteye getirdi.

Rektör Uslu'dan Öğrenciye Tebrik
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’yu, makamında antrenörü Halil İbrahim Şimşek ile birlikte ziyaret eden Şimşek, ilerleyen dönemlerdeki turnuvalar için Rektör Uslu'ya altın madalya sözü verdi. Öğrenciyi tebrik eden Rektör Uslu ise Üniversitenin her alanda başarıdan başarıya koştuğunu belirtti. Uslu ayrıca ulusal ve uluslararası arenalarda güreşten haltere bokstan atletizme kadar her dalda öğrencilerimize verilen desteklerin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: NÖHÜ Basın Bülteni