Hakkâri Dağ Komando Birliğinde görevli 3  askerimiz terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada  ilk belirlemelere göre 3 askerimiz  Şehit oldu, 4 askerde yaralandı. 

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz . Vatan Sağolsun...

Dağ ve Komd.Tug.K.lığı , Pençe-1,2 Hareât Bölgesi, Şehit Uzm.Çvş.Alpay Aras-3 Operasyonu sırasında,

sızma girişimi yapmaya çalışan teröristlerle girilen çatışmada il belirlemelere göre 3 askerimiz şehit olurken 4 askerimizinde yaralandığı belirtiliyor. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMASI !

Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

#MillîSavunmaBakanlığı 

Haberi Detayları Geldikçe DMC HABER den öğrenebilrisiniz..