Mısır’ın başkenti Kahire’de T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen ABC Future Expo/Türk Üniversiteleri tanıtım fuarına Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu katılarak Üniversiteyi  tanıttı.
Fuarda Niğde Ömer Halisdemir  Üniversitesi tarafından açılan stantta şehrimiz ve Üniversitedeki eğitim faaliyetleri ile sosyal imkânlar uluslararası aday öğrencilere tanıtıldı. Uluslararası akademisyenlerin de ziyaret ettiği standa Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Hülya Üründü ziyaretçilere Üniversite hakkında bilgiler verdi.

Afetlerin Etkisi Disiplinler Arası Yaklaşımla Ele Alındı Afetlerin Etkisi Disiplinler Arası Yaklaşımla Ele Alındı


“NÖHÜ Uluslararası Ölçekte Marka Değerini Artırmaya Devam Ediyor”
Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, ‘‘Üniversitemizde yaklaşık 28 bin öğrencimizin yanı sıra 53 ülkeden 800'ü aşkın uluslararası öğrencimiz var. Anadolu’nun Yükseköğretim ve Bilimde Parlayan Yıldızı Üniversitemiz ulusal düzeyde olduğu gibi uluslararası ölçekte de marka değerini artırmaya devam ediyor. Fuardaki amacımız Üniversitemizi uluslararası öğrencilere tanıtmak ve onları ülkemize, şehrimize ve üniversitemize davet etmek.’’ diye konuştu.


Kahire Eğitim Müşaviri Aslan’la İkili Eğitim İş Birlikleri Üzerine Görüşme
Fuarda Üniversite standını ziyaret eden Kahire Eğitim Müşaviri Prof. Dr. İbrahim Aslan ile Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu arasında verimli bir görüşme gerçekleşti. Rektör Uslu, Aslan’a Üniversite hakkında bilgiler verirken ayrıca Niğdeli Alimler kitabını hediye olarak takdim etti.