Gümüş asaleten il başkanlığına atandı Gümüş asaleten il başkanlığına atandı

AK  Parti Niğde İl Başkanı Mustafa Özdemir, Türkiye’de darbe dönemlerinin kapandığını belirterek, 27 Mayıs  Demokrasi darbesinin yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Başkan Özdemir “Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.
27 Mayıs Demokrasi darbesinin yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan İl Mustafa Özdemir, “Türk demokrasisine ilk hançerin saplandığı toplum mühendisliğinin temelleri, Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilen ilk darbe olan 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi ile atılmıştır. 27 Mayıs Darbesi, milli iradeden kopan bir zihniyetin ürünü olarak vicdanlara, hukuka, tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bırakmıştır.
Dönemin tek partili CHP yönetimiyle girdikleri seçim yarışında rekor oyla iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa süre içinde gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye’ye çağ atlatmışlardır. Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu’dan silmeye çalışan CHP iktidarının anti-demokratik uygulamalarını izale etmiş, tek parti rejiminin en büyük ayıplarından “Türkçe Ezan” uygulamasını kaldırarak Anadolu’nun Ezan-ı Muhammedi’ye olan özlemini gidermişlerdir. Devlet ve vatandaşın kuvvetli bağından rahatsız olanlar çeşitli yalan ve iftiralarla 1960 yılında, askerin namlusunun Çankaya Köşkü’ne çevrilmesini sağlamışlardır.” dedi.

Kaynak: Haber merkezi