Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyor Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyorNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ortaokul ve lise öğrencileri için kodlama, yazılım eğitimi verecek.
Bölgesel kalkınma odaklı, öncelikli alanlarda ihtisaslaşmış, topluma hizmette öncü ve yenilikçi bir üniversite olma vizyonuyla eğitim öğretim, bilim, ar-ge, teknoloji çalışmalarını sürdüren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi; ortaokul düzeyindeki öğrenciler için temel kodlama, lise öğrencilerine ise pyhton programlama dilinde İleri programlama eğitimi verecek. Yabancı dil kurslarından fotoğrafçılık ve grafik tasarımına, aşçılıktan verimli hayvancılık tekniklerine kadar birçok alanda sertifika programı ve kurslar düzenleyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NÜSEM) bünyesinde gerçekleşecek eğitimler, üniversitenin Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim elemanı olan ve yazılım, bilişim teknolojileri, programlama/kodlama, yapay zekâ, dijital medya platformları ve veri madenciliği gibi alanlarda bilimsel araştırmalar yapan Doç. Dr. Ahmet Şakir Dokuz, Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Dokuz ve Arş. Gör. Alper Ecemiş tarafından yürütülecek. Yazılım ve bilişim teknolojileri alanında lisans programı açılan ve bu alanda fakülte açılmasının uygun görüldüğü sayılı yükseköğretim kurumu arasında yer alan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, böylece günümüzde çağın en önemli ve stratejik meselesi olan yazılımda da bölgesel kalkınmaya katkı sunmuş olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu; "Şehrimizdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için düzenlenen söz konusu eğitimler üniversitemiz tarihinde ilgili alanda düzenlenen ilk eğitim programı. Üniversitemizde bu yıl lisans düzeyinde Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü açıldı ve önümüzdeki dönem öğrenci almaya dönük çalışmaları sürdürülüyor. Bu yönüyle üniversitemizin yapay zekâ, dijitalleşme, bilişim teknolojileri ve yazılım/programlama alanlarında yetkin insan kaynağına sahip ve daha geniş kadro için de çalışmalar devam ediyor" dedi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin birçok alanda öncü olmaya devam edeceğini de sözlerine ekleyen Rektör Uslu; böylesine önemli bir alanda ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik tertip edilen bu eğitimler dolayısıyla Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile eğitimleri verecek olan Doç. Dr. Ahmet Şakir Dokuz, Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Dokuz ve Arş. Gör. Alper Ecemiş’e teşekkür etti.

Kaynak: İHA