Arabaya giren yılanı itfaiye ekipleri çıkardı Arabaya giren yılanı itfaiye ekipleri çıkardı

Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, vatandaşın ilgisinden memnun…

“Niğde’nin sorunlarını biz çözeceğiz”

Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, seçim çalışmaları kapsamında, toplumun tüm kesimlerine ulaşarak, vatandaşların sorun ve taleplerini dinlemeye devam ettiklerini belirtti.

Esnaf ziyaretleri, pazar ziyaretleri, sivil toplum kuruluşları ve derneklere yönelik ziyaretlerin yanı sıra kentin tüm cadde ve sokaklarını adım adım gezerek, vatandaşlarla birebir görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan İdris Turgut, “Vatandaş çok bunalmış durumda. Ekonomik sorunlar bir yana belediyecilik hizmetlerinden mahrum kaldıklarını söyleyen o kadar çok vatandaşımız var ki, buradan Niğde Belediyesinin, toplumun önemli bir bölümüne hiç hizmet götürmediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Altyapı hizmetlerinin eksikliği, trafik problemi ve otopark sorunu vatandaşı adeta canından bezdirmiş. Vatandaş bu sorunlarla boğuşurken, Niğde Belediyesinin göstermelik göz boyama çabaları, insanların derdine çare olmuyor” dedi.

VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR

Vatandaşların rutin belediyecilik hizmetlerinden bile yararlanamadıklarını aktaran Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “Liyakatsiz kadroların belediyede görev alması sonucu, hizmet üretimi noktasında yaşanan sorunlar, vatandaşı mağdur ediyor. Bir taraftan ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaş, belediye hizmetlerinden de yararlanamadığı için artık bir değişim istiyor” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, son yıllarda belediyeye alınan işçilerin çoğunluğunun merkeze bağlı Karaatlı beldesi nüfusuna kayıtlı vatandaşlardan oluştuğu ve bunların ikamet adreslerini de Karaatlı olduğu yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, bu konuyla ilgili Niğde Belediyesinden açıklama beklediklerini ifade etti.

5 YILDA 3 PROJE BİLE ÜRETEMEDİLER

Niğde Belediyesinin 5 sene içerisinde Niğde’nin sorunlarının çözümüne yönelik hiçbir proje üretmediğini, bakanlıklar tarafından Niğde’ye kazandırılan hizmetlerin ise sanki Niğde Belediyesinin projeleriymiş gibi gösterilmeyi çalışıldığını belirten İdris Turgut, “Niğde Belediyesi başkanı son 5 yıl içeresinde, hayata geçirdiği 3 tane proje bile açıklayamaz. Varsa açıklasın. 5 yıl içeresinde 3 projeyi hayata geçiremeyen bir yönetim bu şehrin geleceğini nasıl düze çıkarabilir? Niğde Belediyesinin şu ana kadar yapmış olduğu seçim kampanyası kapsamındaki reklam çalışmalarının bedeli 30 milyon liranın üzerinde. Bu para kimlerden nasıl çıkıyor. Bu paraların kaynağı mutlaka açıklanmalı” şeklinde konuştu.

İDRİS TURGUT’TAN HODRİ MEYDAN

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’i bir televizyon kanalında canlı yayına birlikte katılmaya da davet eden İdris Turgut, “Sayın Başkana hodri meydan diyorum. Kendisinin istediği bir kanalda canlı yayına birlikte katılalım. İddiaları gündeme getirelim, kendisi de yanıtları versin” ifadelerini kullandı.

51 ADET VİZYON PROJESİ…

Yeniden Refah Partisi olarak Niğde’nin sorunlarını da çözüm yollarını da çok iyi bildiklerini söyleyen İdris Turgut, “Öncelikli olarak ilimizin sorunlarının çözümüne yönelik projelerimizi hayata geçireceğiz. Hemen hayata geçireceğimiz projelerimiz, orta vadede hayata geçireceğimiz projelerimiz ve uzun vadede hayata geçireceğimiz projelerimizi hazırladık. Kısa süre içerisinde tamamın 51 adet vizyon projelerinden oluşan ve rutin belediyecilik hizmetleri dışında kalan projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Seçim çalışmalarıyla ilgili kampanya sürecini 3 faza ayırdıklarını belirten Turgut, “Bunlardan ilki, afişleme, bilgilendirme, basın ve sosyal medya ağlarıyla vatandaşlara ulaşma çalışmalarımızdı. İlk fazı büyük oranda tamamladık. 2’inci faz ise mevcut belediye yönetiminin belediyecilik hizmetlerindeki eksik ve aksaklıkları ile Niğde’nin sorunlarının belirlenmesi ve bu sorunların çözümüne yönelim proje üretimi idi. Bu konudaki çalışmalarımızı ise belirli bir aşamaya getirdik. 3’üncü fazda ise projelerimizi halkımıza sunmak, sorunların nasıl çözüleceğini, projelerin kaynaklarının ne olduğunu, fizibilite çalışmaları, etüt çalışmaları gibi çalışmalarımızı halkımızın önüne sunacağız. Bu anlamda halkımızın karar vermesini kolaylaştıracağız” dedi.

BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşların gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını anlatan Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “Halkımızın teveccühü her geçen gün artarak devam ediyor. Önümüzdeki 10 gün içinde her şey çok daha farklı olacak. Son 10 gün içerisinde ise halkımızın büyük çoğunluğu bizden yana karar alacak. Bunu çok net bir şekilde görebiliyoruz. Seçim farklı kazanacağız. Halkımızın bizi sabır ve dikkatle takip ettiği gibi bundan sonra da sabır ve dikkatle takip etmesini rica ediyorum. Belediyecilik bizim işimiz. Biz bu şehri en iyi şekilde yönetecek bilgi, birikim ve kabiliyete sahibiz” diye konuştu.