Aladağlar ve Bolkar Dağları’nda Fotoğraf Yarışması yapılacak Aladağlar ve Bolkar Dağları’nda Fotoğraf Yarışması yapılacak

NİĞDE - Kuzey Irak bölgesinde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen taciz atışı sonucu şehit düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan memleketi Niğde'de gözyaşları ile son yolcuğuna uğurlandı. 


Kuzey Irak Pençe Kilit Bölgesinde bir üst bölgesine sızmaya çalışan PKK lı teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve arkadaşları tarafından hastaneye yetiştirilmesine rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan için bugün memleketi Niğde’nin merkeze bağlı Değirmenli Kasabasında cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenazesi tören öncesi helallik için Değirmenli Kasabası Orta Mahallede bulunan baba ocağına getirildi.  Yoğun bir kalabalığın katıldığı cenaze namazı öncesi şehit hakkında törene katılanlara bilgi verildi. 
Şehidin tören alanına getirilmesinin ardından şehit yakınları gözyaşlarını tutamadılar. 


Niğde Valisi Cahit Çelik, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Milletvekilleri Cevahir Uzkurt, Cumali İnce,, Kara Kuvvetleri  Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Veli Doğan, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, katıldılar. 
Cenaze namazını Niğde İl Müftüsü Osman Ayas  kıldırdı. 
ANNE VE BABA İLE SON GÖRÜŞME

Yaklaşık 9 yıldır askeriyede görevli olduğu bildirilen  Şehit Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan son olarak rüyasında gördüğü annesini akşam saatlerinde telefonla arayarak vedalaştı. Pençe Kilit Bölgesinde görev yapıyordu. Evli ve 1,5 yaşında Rüveyda adlı bir kız çocuğu sahibi olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan’ın dün akşam saatlerinde ailesini görüntülü arayarak annesi Gülbahar Aslan ve babası İdris Aslan ile görüntülü görüştüğü ve iftarın hemen ardından acı haberin baba ocağını ulaştığı öğrenildi.

Niğdeli Şehit Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan bugün memleketi Niğde’nin merkeze bağlı Değirmenli Kasabasında öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Kasaba şehitliğinde gözyaşları ile toprağa verildi.