TRT Sanatçıları, “Şehir Konserleri” Kapsamında Niğde’ye Geliyor

TRT, milli kültürün sürdürülmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruluşunun 60. Yılı kapsamında, Niğde’de “TRT Sanatçıları Şehir Konseri” düzenleyecek.

TRT’nin Niğde Belediyesi ile birlikte organize edeceği konser, 13 Haziran Perşembe günü saat 21.15’te Niğde Belediyesi Kültür Merkezi yanında ki otopark alanında gerçekleştirilecek.

TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ…

Şef Mustafa Acar yönetimindeki konserde Türk Halk Müziği sanatçıları Mustafa Kemal Şimşek, Zeynep Cihan, Özgür Eren ve Sebahattin Gülümser ile Türk Sanat Müziği sanatçıları Esra İçöz, Belgin Gök, Bahadır Özüşen ve Elif Güreşçi sahne alacak.

HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ

TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den canlı yayınlanacak olan halka açık konser, ücretsiz olacak.

Fotoğrafçılar Aladağlar ve Bolkar Dağlarını kadrajına aldı Fotoğrafçılar Aladağlar ve Bolkar Dağlarını kadrajına aldı

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN KONSER DAVETİ…

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, TRT’nin “TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” kapsamında, Niğde Belediyesi ile birlikte düzenleyeceği konsere tüm müzikseverleri davet etti.

TRT’nin, kuruluşunun 60. yıldönümü kapsamında farklı şehirlerde konser programları düzenlediğini belirten Başkan Özdemir, “TRT ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı konserlerin düzenleneceği şehirler arasında Niğde’mizin de yer alması dolayısıyla TRT yönetimine ve konserlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere, Niğdeli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi olarak, yaz döneminde de kültürel ve sanatsal etkinliklere kesintisiz bir şekilde devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Niğde Belediyesi Basın Bülteni