Muhabir : Gülcan Songur 

Niğde  Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Sertifikalı eğitim programları uygulama yetkisi aldı. Hastane “Acil Bakım Hemşireliği 1. Dönem Sertifikalı Eğitim Programı” ve ‘’Ameliyathane Hemşireliği 1. Dönem Sertifikalı Eğitim Programı’’na başladı.

Niğde  Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen "Acil Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programına" toplam 10 kişi kursiyer olarak kabul edildi.

Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

" Eğitim süresi 24 Haziran - 5 Ağustos tarihleri arası, 15 mesai günü teorik, 15 mesai günü uygulamalı eğitim olarak planlanlandı. Uygulamalı eğitim klinik rehber hemşirelerimizin gözetiminde sürdürülecek. Amacı akut olarak ortaya çıkan fiziksel ya da psikolojik sorunları olan bireylerin bakımından sorumlu, kritik ve karmaşık hasta bakım gereksinimlerini karşılayabilecek yeterli bilgi, beceri ve tutuma sahip hemşireler yetiştirmek olan sertifika programımıza katılan tüm kursi̇yerleri̇mi̇ze ev sahi̇bi̇ olarak hoşgeldi̇ni̇z diyor, başarılar diliyoruz." denildi. 

Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ayrıca;

" Hastanede düzenlenen ‘’Ameliyathane Hemşireliği 1. Dönem Sertifikalı Eğitim Programına’’ toplam 6 kişi kursiyer olarak kabul edildi. Eğitim süresi 24 Haziran - 24 Temmuz tarihleri arasında 12 iş günü teorik eğitim, Teorik Eğitim bitiminde Teorik sınav yapılacaktır. Teorik eğitimden sonra Uygulama eğitimine geçilecektir. Bu program ile Ameliyathanede çalışan Hemşirelerin görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütmesini sağlayacak bilgi, beceri ve tutumları kazanmaları amaçlanmaktadır. Sertifika programı Hastanemiz ameliyathanesinde çalışan personelimizin yanı sıra ilçelerimizden ve başka illerden katılan kursiyerlerimiz ile gerçekleştirilmektedir. Sertifika programımıza katılan tüm kursi̇yerleri̇mi̇ze ev sahi̇bi̇ olarak hoş geldi̇ni̇z diyor, başarılar diliyoruz." 

Otomobil Resmen Alev Topuna Döndü Otomobil Resmen Alev Topuna Döndü

Kaynak: Sağlık Müdürlüğü Açıklaması