Niğde Belediyesi’nin öğrencilerin sıfır atık bilincine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği “Okullar Arası Sıfır Atık Yarışmalarının” ödül töreni, yarın (5 Haziran Çarşamba), Ömer Halisdemir Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

En fazla atık toplayan okullar ve öğrencilere ödüllerinin verileceği programda düzenlenecek olan Resim Çalıştayında ise dereceye girecek öğrenciler ödüllendirilecek. Ödül töreninin düzenleneceği meydanda, okullar tarafından açılan stantlarda çevre bilinci ve sıfır atıkla ilgili ürünler sergilenecek.

ATIK PİL VE ATIK YAĞ TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

Çevreye yaptığı önemli yatırımlarda dikkat çeken Niğde Belediyesi’nin, çevre bilincini oluşturmak amacıyla, ilkokullar ve orta okullar arasında düzenlediği “İlkokul ve Ortaokullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” ve “Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması” sonuçlandı.

Yarışmalarda en fazla atık toplayan okullara ve öğrencilere hediyeleri, yarın Niğde Belediyesi önündeki Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenecek olan ödül töreninde verilecek.

 

ÖDÜL TÖRENİ PROGRAMI

Çevre Haftası kapsamında düzenlenecek olan ödül töreni ve etkinlik programı saat 09.00’da Resim Çalıştayının açılış töreni ile başlayacak. Jüri üyelerinin resimleri değerlendirmeye başladığı anda sıfır atık ve çevre bilincine ilişkin çeşitli animasyon ve pankart gösterileri gerçekleştirilecek.

 

ÇEVRE DEFİLESİ

Çevre Korosu’nun seslendireceği eserlerin ardından Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu ve Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu öğrencileri defile sunacak.

Protokol konuşmalarından sonra Resim Çalıştayında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Program kapsamında İlkokul ve Ortaokullar Arası Atık Pil Toplama ve Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmasında dereceye giren okullar ve öğrencilere ödülleri verilecek.

Deneme Dikimleri Kayseri’de Yapıldı Deneme Dikimleri Kayseri’de Yapıldı

13 OKUL ÇEVRE STANDI AÇACAK

Ödül töreninin gerçekleştirileceği Ömer Halisdemir Meydanı’nda 13 okul tarafından açılacak stantlarda ise öğrencilerin okullarında çevre bilincinin artırılması ve sıfır atıkla ilgili yaptıkları ürünlerin yer aldığı sergi de gezilebilecek.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ÇEVRE ETKİNLİKLERİNE DAVET

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Çevre Haftası ve Atık Toplama Yarışması Ödül Törenine ilişkin yaptığı açıklamada, tüm vatandaşları düzenleyecekleri etkinliklere davet etti.

Niğde Belediyesi’nin en büyük yatırımları çevreye yaptığına dikkati çeken Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kenti çok büyük bir çevre sorunundan kurtaran Akkaya Barajı İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin bu yatırımların başında geldiğine vurgu yaptı.

 

DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN…

Çevre bilinci ve sıfır atık bilincinin artırılmasına yönelik düzenledikleri yarışmalarda dereceye giren okulları ve öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Böylesine önemli bir projeye dahil olan, katkı sunan tüm okullarımıza, öğrencilerimize, eğitimcilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi’ne ait tesislerde atıkların ekonomiye yeniden kazandırıldığına da vurgu yaparak, “Gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Niğde Belediyesi Basın Bülteni