Niğde Belediyesi Kapalı Otoparkı hizmete girdi

Kent Merkezine 150 araç kapasiteli ücretsiz otopark

 

Niğde Belediyesi, Yeni Valilik binasının altındaki Kapalı Otoparkı hizmete açtı. Araç sürücüleri, her gün 07.30- 22.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Kapalı Otoparktan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

3 AYRI NOKTAYA KATLI OTOPARK YAPILACAK

Niğde Belediyesi kent merkezinde araç parkı sorununun çözümüne yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Bu kapsamda, Paşakapı Caddesi’nde Paşa Hamamının arka kısmı ve Sırali Camii yanı ile Dr. Sami Yağız Caddesi’nde Dışa Camii’nin arka kısmında 3 ayrı noktada katlı otopark yapımı için kamulaştırma çalışmalarını tamamlayan Niğde Belediyesi, Niğde Valiliğinin alt kısmındaki Kültür Merkezi Yanı Kapalı otoparkını hizmete açtı.

150 ARAÇ KAPASİTELİ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 150 araç kapasiteli otoparkın, kent merkezindeki otopark ihtiyacına önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirtti.

ÜCRETSİZ OTOPARK HİZMETİ

07.30- 22.00 saatlerinde hizmet verecek olan Kapalı Otoparktan, vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceğine dikkat çeken Başkan Özdemir, “3 ayrı nokta hizmete sunacağımız katlı otoparklarımız da hizmete girdiğinde, otopark sorununu büyük ölçüde çözmüş olacağız. Yeni otoparkımız Niğde’mize hayırlı olsun” diye konuştu.