Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde görevli güvenlik görevlilerine Niğde İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından Destek AFAD Gönüllüsü Eğitimi verildi.

Gerçekleşen eğitimde afet öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler verildi. Eğitimlerde , "AFAD gönüllüsü nasıl olunur, AFAD gönüllüleri ne yapar" gibi sorular cevaplandırıldı. 3 aşamalı olan gönüllülük eğitimlerinden Modül 1 Eğitimini e-Devlet üzerinden tamamlayan Koruma ve Güvenlik Görevlileri Modül 2 eğitimini ise üniversitede tamamladı. Personel, Modül 3 Eğitimini tamamlandıktan sonra profesyonel Destek AFAD Gönüllüsü unvanını alacak.
Afet bilinci konusunda vermiş olduğu desteklerden ötürü Niğde AFAD İl Müdürlüğüne teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, "Ülkemizin yeryüzü şekillerinin genç zamanlı oluşumu nedeniyle deprem ülkemizin gerçeği. Buna engel olamayacağımız için depremle yaşamayı öğrenmek ve depreme hazırlıklı olmak en önemli sorumluluklarımız arasında yer alıyor" dedi.