Niğde’de fotoğrafçılık yapan Mustafa Gökmen'in belirlediği ilginç dünya günleri, sosyal medya platformlarında büyük ilgi görüyor.

Niğde’de Çuvallarla Esrar Ele Geçirildi Niğde’de Çuvallarla Esrar Ele Geçirildi

İlk kez ‘Dünya İyilik Günü' ile başlattığı özel günlerin dünya TT listesine girdiğini ve ünlülerin bile paylaştığını söyleyen  Mustafa Gökmen, ardından ‘Dünya Karizma Günü', ‘Dünya Çiçek Verme Günü', ‘Yakışıklılar Günü' gibi birbirinden farklı günler icat etmeye devam ediyor. Dünya TT listesine ilk sıralardan giren özel günlerle ilgili binlerce paylaşım yapılıyor. Ünlüler, siyasiler ve sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören özel günler akımını başlatan Gökmen, gün belirlemeye başladığında bu kadar ilgi göreceğini beklemediğini söyledi. Gökmen muhabirlere yaptığı açıklamada; " Otururken aklıma böyle bir fikir geldi ve araştırma yapmaya başladım. Yaptığım araştırmada İyilik günü' yoktu ben de bir paylaşım yaptım ve gündem oldu. Çok farklı günler yaptım. 'Dünya Bekarlar Günü', 'Dünya Karizma Günü', 'Gıybet Günü', 'Çiçek Verme Günü' gibi. Bu kadar çok ilgi göreceğini beklemiyordum. Ünlüler de çok paylaşım yaptı. İnsanlar sonra beni tanımaya başladı, takipçim yükseldi" dedi.

 Ünlüler tarafından da belirlediği günlerin ilgi gördüğünü söyleyen Gökmen, belirlediği günlere kızanlar olduğunu da belirtti. Gökmen; "Belirlediğim günlere kızanlar da oluyor. Kimisi kızıyor, kimisi beğeniyor 'hatta şu günü de yapalım' gibi isteklerde oluyor. Benim başlattığım çok gün olduğu için hepsini aklımda da tutamıyorum. Bazen kendi kendine TT listesine giren günler oluyor. 'Dünya Çiçek Verme Günü' yapmıştım ve o gün çiçekçiler güzel iş yapmışlar" diye konuştu.