Bakan Işıkhan’ın çevrimiçi katılımı ve Vali Cahit Çelik’in başkanlığında “İİMEK’lerin Etkinleştirilmesi Özel Gündemi” toplantısı gerçekleştirildi.

Niğde’de mesleki eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, istihdam politikalarının oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla oluşturulan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın çevrimiçi katılımı, “İİMEK’lerin Etkinleştirilmesi Özel Gündemi” ile Vali  Cahit Çelik başkanlığında toplandı.

Park halindeki araca  çarpıp kaçtı Park halindeki araca  çarpıp kaçtı

            81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın çevrimiçi katılımı ile “İİMEK’lerin Etkinleştirilmesi Özel Gündemi” görüşülmüş olup daha sonra Niğde’de yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurullarının engelli bireylerin mesleki eğitimi ve istihdamı alanında daha etkin görev almasına yönelik çalışmalar yapılması kararı ile Kadın istihdamının artırılması, kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi amacıyla tüm paydaşlar ile işbirliğinde Kadın İstihdamı, Kadın Girişimciliği ve Kadın Kooperatifçiliği Çalıştayı düzenlenmesi kararı görüşüldü. Ayrıca Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mesleki Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği 2024 Mart ayı raporu ile İİMEK Denetim Kurulu faaliyetleri değerlendirildi.

            Bu kapsamda İİMEK’lerin daha etkin hale getirilmesi amacıyla tüm katılımcı kurumların işbirliğinde çalışmaları kararı alınarak toplantı sona erdi.