Hayat Kahvesi’ne Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Niğde Belediyesi’nin down sendromlu gençler ve özel bireylerin sosyal hayata daha iyi adapte olabilmeleri için kente kazandırdığı “Hayat Kahvesi”, özel lezzetleri ve eğlenceli etkinlikleri ile ilgi çekmeye devam ediyor.

Efendibey Mahallesi’ndeki Mustafa Yiğit Millet Bahçesi’nde faaliyetini sürdüren Hayat Kahvesi’nde, tatlılar, sıcak ve soğuk içecekler ve kuruyemiş çeşitleri, burada görevli down sendromlu gençler tarafından konuklara servis ediliyor.

En Güzel Tatlı Ve İçecek Çeşitleri Hayat Kahvesi’nde…

Her akşam 17.00’de açılan ve 24.00’e kadar hizmet verilen Hayat Kahvesi’nde; magnolya, köstebek pasta ve orman meyveli muhallebi gibi tatlı çeşitlerinin sanı sıra, Niğde Gazozu, sade ve meyveli sodalar, çay, Türk Kahvesi, dibek kahvesi, menengiç kahvesi, espresso kahveleri ile soğuk ve sıcak içeceklerin sunumu yapılıyor.

Eğlenceli Aktiviteler

Akülü arabalar, trambolin ve şişme balonlarla konukların eğlenceli vakit geçirebildiği Hayat Kahvesi’nde down sendromlu 7 genç hem özel lezzetlerin hazırlanmasında hem de servis edilmesinde adeta canla başla görev yapıyor.

Türk rekortmenden yeni rekor: Tek şarjla 9 ülke gezdi Türk rekortmenden yeni rekor: Tek şarjla 9 ülke gezdi

Başkan Özdemir’den Çağrı…

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kentte özel bireylere yönelik açılan ilk sosyal mekan olan Hayat Kahvesi’nde down sendromlu gençlerin ve özel çocukların sosyal hayata adaptasyonlarının daha iyi sağlanması, sosyal becerilerinin geliştirilmesi ve yeteneklerinin keşfedilmesinin amaçlandığını belirtti.

Hayat Kahvesi’ne olan ilginin her geçen gün artmasının, buradaki down sendromlu ve özel gençlerin moralini yükselttiğine işaret eden Başkan Özdemir, “Tüm vatandaşlarımızı her gün 17.00’de açılıp 24.00’de kadar hizmet veren Hayat Kahvesi’ne davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Niğde Belediyesi Basın Bülteni