Fuat Oktay’dan Kale Projesi’ne Tam Destek

 

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılmak üzere geldiği Niğde’de, Belediye Başkanı Emrah Özdemir’i makamında ziyaret etti.

Vali Çelik: "Basın kuruluşları demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir" Vali Çelik: "Basın kuruluşları demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir"

Kentin tarihi ve turistik bölgelerini de gezen Oktay, Niğde Belediyesi’nin yürüttüğü Kale ve Çevresi Koruma ve Yenileme Projesi yerinde inceledi. Projeyi ‘geleceğe dönük önemli bir yatırım’ olarak nitelendiren Oktay, projenin kendisini heyecanlandırdığını aktardı.

FUAT OKTAY’DAN NİĞDE BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı Hükümeti  1. Cumhurbaşkanı Yardımcısı, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay’ı, Niğde Belediyesi’nin girişinde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri karşıladı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Oktay’a, Niğde Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımlar ve devam eden projelerle ilgili bilgi verdi.

Niğde Belediyesi’nin Niğde Kalesi ve Çevreli Koruma ve Yenileme Projesi’ni yerinde inceleme fırsatı bulduğunu belirten Fuat Oktay, Niğde’nin 10 bin yıllık kadim bir medeniyeti olan şehir olduğuna işaret etti.

Niğde’de olmaktan mutluyum.

Niğde’yi, turizm potansiyelinin tarihi değerlerin çok yüksek olduğu ve geçmişi gerçekten geleceğe bağlayacak eserlerin olduğu bir şehir olarak değerlendiren Oktay, “Son derece tarihi zenginliği ile meşhur ünlü yiğitleriyle kahramanlarıyla meşhur bir şehrimizdeyiz. Niğde’de olmaktan değerli başkanlarımızla birlikte olmaktan öğrencilerimizle birlikte olacağımızdan dolayı son derece mutluyum” diye konuştu.

Kale projesi beni heyecanlandırdı.

 

Niğde Kalesi’nde devam eden projesi ‘geleceğe dönük önemli bir yatırım ve dönüşüm’ olarak nitelendiren Fuat Oktay, “İki etapta planlanan dönüşüm şahsen beni son derece heyecanlandırdı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Yerel Yönetimimizin Belediyemizin hazırladığı muhteşem bir dönüşüm planı programı var. Birinci etabı zaten ihalesi yapılmış durumda ve şu anda da restorasyon çalışmalarının tamamlandığı, birkaç tarihi eseri de müzemizde ve kütüphanemizde ziyaret ettik. Oradaki dönüşüm tamladığında muhteşem bir Niğde görüyor olacağız. Bu şimdiden aslında  beni şahsen son derece heyecanlandırdı. Bu 10 bin yıllık bir medeniyeti bugüne değil aslında geleceğe  taşıyacak bir çalışma” şeklinde konuştu.

Niğde her yönüyle kalkınmaya ve gelişmeye devam ediyor.

Turizminde özellikle güneyden iç Anadolu’ya ve kuzeye geçişin güzergâhında olan Niğde’nin muhteşem bir altyapıyla özellikle karayollarındaki muhteşem bağlantılarıyla sanayisinin de tarım ve hayvancılıkta olduğu gibi diğer alanlarda da çok hızlı gelişecek bir şehir olduğuna işaret eden Oktay, Niğde’nin tüm bu özellikleriyle kalkınmaya ve gelişmeye başlamış durumda olduğunu vurguladı.

Tarihi değerlerin, turizm potansiyelinin ortaya çıkarılıyor olmasından son derece memnun kaldığını anlatan Oktay, “Bu çalışmaların bir an önce tamamlanıyor olması, kültürel varlıkların korunuyor olması ve gelecek nesillere devir teslim yapılıyor olması da önemli” dedi.

Niğdelilerin ve başkanımızın yanındayız.

Bugüne kadar oldu gibi bundan sonra da Niğdelilerin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in yanında olacağını anlatan Oktay, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz sonuna kadar Niğde’nin ve Niğdelilerin yanında. Biz de Meclis boyutunda diğer alanlarda da her türlü çalışmada sizlerle birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

Fetö ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.

Niğde Belediye’sini ziyaretinde, 15 Temmuz Darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeciler tarafından şehit edilen Niğdeli kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’i de yad eden Oktay, “Öncelikle 15 Temmuz kahramanımız Ömer Halisdemir olmak üzere tüm 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. FETÖ ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: Niğde Belediyesi Basın Bülteni