Elinizi vatandaşın cebinden çekin hemen bu uygulamadan vazgeçin

Niğde Cumhuriyet Halk Partisi İl BaşkanI Bünyamin Kıvrakdal, muhtarlara gönderilen Niğde Belediyesi’nin atık su arıtma tesisi parasını niğde halkından istenmesi hakkında basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Kıvrakdal basın açıklamasında, “Niğde Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı 2 Kasım 2018 tarihinde başlayıp 18 Haziran  2021 tarihinde bittiği sözleşme bedelinin 74 . 720. 000 .00 (74 milyon 720 bin tl) olduğunu Niğde Belediyesi 04.06.2024 tarih ve 565 sayılı belediye encümeni kararı ile katılım payı adı altında 74. 720. 000 00 tl ye maal olan atık su arıtma tesisi parasını Niğde halkından 170 000.000.00 (170 milyon tl) olarak her haneden değişik miktarlarda istemektesiniz.

O Yer Sonunda Yıkıldı ! O Yer Sonunda Yıkıldı !

Bu yazıyı da belediye başkanı adına Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Küçüktuna imzalayarak her mahalle muhtarına borç miktarını ayrı ayrı liste halinde göndermiştir. Siz değilmisiniz arıtma tesisi yapılırken bilbordlara boyboy resim verip halkımıza belediyemize bu tesisi kazandırdık diyerek oy toplamaya çalışan. Bu nasıl  halka hizmet.

  Sayın başkan dünkü belediye meclis salonunda ilimiz muhtarlara gönderilen listelerden kendisinin haberi olmadığını ifade etti. Bizce bu durum daha vahim , Niğde’yi yöneten belediye başkanının bu derecede halkı ilgilendiren konuda nasıl bilgisi olmadan görevlileri habersiz iş yapar nasıl bir görev anlayışı.Sayın başkan halkımız zaten su faturalarında çeşitli kalemlerde vergi ödüyor.

 Bu durumda Cumhuriyet Halk Partisi olarak sizin beceriksiz yönetiminizin  faturasını biz niğde halkına ödettirilmesine itiraz ediyoruz. Bu itirazımızı niğde halkı adına talep ediyoruz. Şayet bu uygulamadan vazgeçilmezse her türlü hukuksal mücadele vereceğimizden Niğdeli hemşehrilerimizin endişesi olmasın. Değerli basın mensupları biz bu duruma hiç şaşırmadık.

AKP iktidarı  hasta garantili, hastane yolcu garantili, havaalanı  araç garantili yol ve köprüyü vadandaşlar üzerinden yapmıştır.

 Niğde Belediyesi’de bu geneleğe uymuş hane garantili arıtma su tesisinin faturasını niğde halkına ödettirmeye çalışıyor.

 Halkımız zaten derin bir yoksulluk içerisindedir elinizi vatandaşın cebinden çekin hemen bu uygulamadan vazgeçin” dedi.

Kaynak: CHP Basın Bülteni