Niğde Efendi Bey Mahallesi Emine Hatun Cami arkasında bulunan bir apartmanda yangın meydana geldi.

Efendi Bey Mahallesi Emine Hatun Cami yakınında bulunan bir apartmanın yanında  bulunan plastik meyve kasaları henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Yangın bir anda büyüdü. Yangında bir otomobil de yanarak kullanılamaz hale geldi. Meydana gelen yangın nedeniyle apartmanın etrafında bir anda alev ve yoğun duman sardı.

Önce Plastik Kasalar Tutuştu Sonra.. .

Yangın çıkış nedeni olarak ilk tahminler apartman yakınında bulunan plastik kasa ve hurda kağıtların henüz belli olmayan bir nedenle alev alması ile başladı. Alevlerin büyümesi üzerine Bölgeye çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi ile doğalgaz ekibi sevk edildi. Polis yangın yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri mahsur kalanları kurtarmak ve yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı. Yangının söndürülmesinin ardından ilk anda görülmeyen bir ayrıntı ortaya çıktı. Yanan hurda kasalar, kağır karton atıkların altından birde otomobil çıktı. 

Aparmanın üst katlarında ilk belirlemelere göre 3 kişi mahsur kaldı. Apartmanın 3 . katında mahsur kalan 3 kişi itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı.