Niğde Ömer Halisdemir Hastanesi bir doktor sorununu daha çözüme kavuşturdu.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Endokrinoloji Bölümü’ne ilk defa doktor ataması yapıldı. Daha öncesinde bu bölüme hiç doktor ataması yapılmaması dolayısıyla Niğde’de bulunan 18 yaş altındaki hastalar yakın illerde tedavi olurken, yıllar sonra ilk doktor ataması yapıldı. Niğde’ye gelen Çocuk Endokrinoloji Bölümü Dr. Aysel Yıldız Boyraz, ilk hastalarını kabul etmeye başladı.

Çocuk Endokrinoloji Bölümü Dr. Aysel Yıldız Boyraz, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Bu bölüm çok geniş kapsamlı bir dal. İlk akla hormon tedavisinin gelmesinin yanı sıra erken ergenlik, geç ergenlik, troit hastalıkları, diyabet, hormonal bozukluğu ve cinsiyet değişiklik bozukluklarına kadar geniş yelpazede hastalıklara bakılmaktadır. Artık Niğde’deki çocuk hastalarımız başka illerde tedavi olmasına gerek kalmadı” dedi.

Çocuklarda  “Diyabet Hastalığı” En Yaygın Hastalık

Boyraz açıklamalarının devamında ise, “Günümüzde en yaygın olan hastalık diyabet hastalığı oldu. Özellikle  hastada diyabet öyküsünün olması, çok su içme ve çok idarar yapma gibi durumlar varsa hastada yüksek kan şekerine bakılması gerekir. Aileler bu konuda bilinçli olmalıdır. Onun haricinde çocuklar için geç başvurulduğunda koma halinde karşımıza gelebiliyor. Bu durumda da çocuklarda hayati risk taşımaktatdır” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya, “Hekim kadromuzu da güçlendirmiş durumdayız”

Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''İlimizde Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Dr. Aysel Yıldız Boyraz’ında başlaması ve geçtiğimiz ayda ilimizde göreve başlayan Çocuk Nöroloji Uzmanımızla birlikte 4. Seviye Yoğun bakım zemini oluşmuş durumda buda il dışına sevk edilen hastalarımızın artık ilimizde poliklinik ve yoğun bakımlarımızda tedavi olup sağlıklarına kavuşacakları anlamına gelmektedir. Bununla birlikte ilimizde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Ayşegül Barak Özer, ilimizde gelir gelmez hastanemizde yapılmayan ilk operasyonu gerçekleştiren Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Fethi Ceylan, Ortopedi Uzmanı Dr. Adnan Çakar, İç Hastalıkları Uzmanı Abdullah Taylan Tangüleç, Üroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Böcü, Üroloji Uzmanı Dr. Mesut Şengül, Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Emre Yaşar Karbancıoğlu’nun poliklinik hizmeti vermeye başlamasıyla hekim kadromuzu da güçlendirmiş durumdayız. Ben yeni başlayan tüm hekimlerimize hastanemize hoş geldiniz diyorum. Tüm hastalarımıza ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi.