BEYAZ MASA VE ÇAĞRI MERKEZİ’NE YOĞUN İLGİ

Niğde Belediyesi’nin vatandaşların şikayet ve taleplerine anında yanıt verdiği Beyaz Masa ve iletişim kanalları yoğun ilgi görüyor.

Vatandaşlara daha hızlı hizmet sunmak ve sorunlara anında çözüm üretmek amacıyla oluşturulan 444 51 01 numaralı Çağrı Merkezinde, yılbaşından bu yana 100 bine yakın çağrıya cevap verildi. Beyaz Masaya yapılan yüz yüze başvuru sayısı ise 21 bini geçti.

VATANDAŞIN ÇÖZÜM ADRESİ…

Niğde Belediyesi’nin vatandaşların sorunlarına hızlı ve etkili çözüm bulmak, şikayet ve taleplere anında yanıt verebilmek amacıyla oluşturduğu Beyaz Masa Birimi ve diğer iletişim kanalları, çözüm adresi olmaya devam ediyor.

Niğde Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Beyaz Masa ile 444 51 01 numaralı Çağrı Merkezi, ulakBEL, WhatsApp istek ve şikayet haklarına yapılan başvurularla ilgili veriler açıklandı.

ÇAĞRI MERKEZİNE 97 BİN 227 BAŞVURU YAPILDI

Buna göre, vatandaşların şikayet ve taleplerine anında çözüm üretmek amacıyla ilgili birimler arasında koordinasyonu sağlayan Niğde Belediyesi’nin 444 51 01 numaralı Çağrı Merkezi’nde, 1 Ocak-18 Aralık 2023 tarihleri arasında, 97 bin 227 çağrıya cevap verildi.

BEYAZ MASAYA 21 BİN 146 YÜZ YÜZE BAŞVURU

Beyaz Masa Birimi’ne ise aynı süre içerisinde 21 bin 146 adet yüz yüze talep ve şikayet başvurusu yapıldı. Yapılan başvurulardan 20 bin 135’ine cevap verildi. 911 başvuru ise işlem sırasına göre yanıtlanacak.

Beyaz Masa Birimi’ne şahsen verilen dilekçe sayısı da 11 bin 947 olarak belirlendi. Bu dilekçelerden 10 bin 986’sı yanıtlanırken, 961 dilekçe işlem sırasına göre yanıtlanmayı bekliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTINA 12 BİN 320 BAŞVURU YAPILDI

WhatsApp İstek ve Şikayet Hatlarına iletilen 12 bin 320 başvurudan 12 bin 40’ı cevaplandı. 280 talep ve şikayet cevap verilmek üzere beklemeye alındı.

BAŞVURULARA CEVAP VERME ORANI YÜZDE 95’İ GEÇTİ

Vatandaş ile kurum arasındaki tüm iletişimi tek bir ekranda otomatik olarak toplayan iletişim yönetim sistemi ‘ulakBEL sistemine’ de sahip olan Niğde Belediyesi, Beyaz Masa ve diğer iletişim kanallarına yıl içerisinde yapılan başvuruların yüzde 95’inden fazlasına cevap verdi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, vatandaşlarla belediyenin tüm birimleri arasında köprü görevini üstlenen Beyaz Masa ve diğer iletişim kanallarının, vatandaşların sorunlarının çözümü ve taleplerinin alınarak, ilgili birimlerde koordinasyonun sağlanması noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirtti.