Yeni yapılan Bor Devlet Hastanesi’nin acil servisi harabeye döndü Yeni yapılan Bor Devlet Hastanesi’nin acil servisi harabeye döndü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenlendi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, öncelikli alanlarından olan tarımda bölgesel kalkınma odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü ile Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde bölge çiftçileri için 'Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi' düzenlendi. 3 gün süren ve arıcılık yapan 15 kursiyerin katıldığı eğitim, 2020 yılında hayatını kaybeden Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr. Ethem Akyol’un anısına atfedildi.
Eğitimde uygulamalı olarak gösterilen bal hasadına katılan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, üniversitenin tarım-gıda alanında öncü olduğunu ve bünyesindeki Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nde yürüttüğü çalışmalarla bölgedeki tarım ve hayvancılık alanındaki üreticilere destek verdiğini belirtti. Eğitimin merkezin Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü öncülüğünde düzenlendiğini ifade eden Rektör Uslu, "Bu çalışmayla üreticilerimiz ana arı üretimlerini öğrenip kendileri gerçekleştirecekler. Bölgesel kalkınma odaklı, öncelikli alanlarda ihtisaslaşmış, topluma hizmette öncü ve yenilikçi bir üniversite olma vizyonuyla Niğde'deki çiftçilere vermiş olduğumuz destekler artarak devam edecek. Eğitimimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Ahiler Kalkınma Ajansına ve emeği geçen başta merkez müdürü olmak üzere tüm personelimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA