Muhabir : Gülcan SONGUR 

Niğde’nin Altunhisar İlçesinde öğrenciler karneden sonra   “Okula Sporla Veda Ediyorum” etkinliği ile buluştular ve etkinlik sonunda okullarına veda edecekler. 

Bir Okul Müdürü ve bir Belediye personeli koskoca okulu boyadı Bir Okul Müdürü ve bir Belediye personeli koskoca okulu boyadı

Altunhisar’da ilk defa düzenlenen “Okula Sporla Veda Ediyorum” etkinli büyük ilgi görüyor.  Öğrencilerin karnelerini alınması ve İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte gençler spor alanına koştu. Karne sevinci yaşayan çocuklar yaza sporla merhaba dedi.

Mustafa Necati Ortaokulunda düzenlenen etkinlikte, Altunhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Antrenörleri eşliğinde gençler Sportif ve Eğitsel Faaliyetlerle buluştu. Altunhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Esat Şafak “Altunhisar İlçe Müdürlüğü olarak ürettiğimiz “Okula Sporla Veda Ediyorum” projemizi bugün Mustafa Necati Ortaokulumuzda gerçekleştirdik. Bugün gençlerimiz karne heyecanını, sporla birleştirdi. Bildiğiniz gibi her sene GSB Yaz Okulları okulların tatil olmasıyla başlıyor. Bizde gençlerimizin dikkatini spora çekmek, yaz okullarımıza davet etmek, aynı zamanda karne heyecanlarına ortak olmak için Mustafa Necati Ortaokulumuzdayız.” İfadelerini kullandı.

Faaliyette Darttan, Futbola, Voleyboldan, Langırta, Geleneksel Okçuluktan, Masa Tenisine, Satrança kadar birçok etkinlik yer aldı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanları gençleri Altunhisar Kapalı Spor Salonunda yaz boyu devam edecek ve ücretsiz olarak gerçekleşecek kurslara davet etti.

Editör: Mesut Kılıç